W każdym mieszkaniu i domu musi znaleźć się kącik do czytania i odpoczynku. Uniwersalnym rozwiązaniem jest wygospodarowanie takiego miejsca w sypialni. W tym artykule znajdziesz wskazówki, które podpowiedzą Ci, jak zaprojektować przytulne, wygodne i estetyczne miejsce do czytania.

Wybierz odpowiednią lokalizację

Miejsce do czytania i wypoczynku powinno być wyznaczone w cichej przestrzeni, oddalonej od hałasu dochodzącego z ulicy lub z sąsiednich mieszkań. Jednocześnie jednak warto zadbać o dopływ naturalnego światła. Dzięki temu czytanie będzie dla Ciebie przyjemniejsze, a godziny spędzone w ulubionym fotelu przysłużą się też podaży witaminy D.

Jaki mebel do siedzenia wybrać?

Pamiętaj o tym, że łóżko powinno służyć do spania! Właśnie dlatego wskazane jest stworzenie osobnego miejsca do wypoczynku w ciągu dnia. Podobnie jak materac, również fotel w sypialni musi być wygodny. Wybierz model z wygodnym oparciem i podłokietnikami. Ciekawym wyborem może być też zakup fotela bujanego lub wyposażenie pomieszczenia w dodatkową pufę, lub podnóżek.

Tekstylia to podstawa!

Co zrobić, żeby kącik do czytania był przytulny? Nie może zabraknąć w nim tekstyliów! Takie drobne elementy, jak koc czy narzuta, mogą całkowicie odmienić charakter danego miejsca. Okrycie się podczas czytania to przyjemne uczucie, które może stanowić dużą ulgę po ciężkim dniu pracy. Koniecznie dodaj też poduszki dekoracyjne. Zwiększają one komfort i estetykę.

Światło do czytania

Wybierz lampę, która zapewnia skoncentrowane światło do czytania, ale jednocześnie nie jest typowo punktowa. Dobrze sprawdzają się modele umożliwiające regulowanie natężenia i kierunku światła. Są wręcz idealne ze względu na to, że dzięki nim oświetlenie można wyregulować idealnie bez względu na porę dnia. Oprócz specjalnej lampki do czytania, w sypialni musi znaleźć się też ogólne oświetlenie. Najlepiej sprawdzają się ciepłe żarówki, emitujące miękkie światło.

Czy potrzebny Ci boczny stolik?

Jeśli chcesz, aby Twój kącik do czytania był wygodny, koniecznie umieść w nim niewielki stolik. Komfortowo odłożysz na niego książkę albo postawisz na blacie filiżankę herbaty. Okulary leżące w zasięgu ręki również mogą znacznie poprawić komfort korzystania z domowej strefy relaksu. Na stoliku estetycznie będą prezentowały się kwiaty i dekoracje.

Stworzenie kącika do czytania i odpoczynku do dobry sposób na wykreowanie przestrzeni do relaksu i odprężenia się po długim dniu pracy. Zainspiruj się naszymi propozycjami i stwórz miejsce, z którego będziesz z radością korzystać każdego dnia.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + trzynaście =